MKE işçileri tepkilerini göstermeye devam ediyor

Öğle yemeğinde Türk Metal baş temsilcisi, işçilerin tepkisini yatıştırma amaçlı konuşma yapmaya çalıştı. İşçiler kendisini dinlemeyip eylemlerini sürdürünce temsilci de işçilerden yanaymış görüntüsüne büründü.

  • Haber
  • |
  • Sınıf
  • |
  • 11 Temmuz 2019
  • 15:57

MKE fabrikasında işçiler, alacakları banka promosyonlarının 4 parçaya bölünmesine karşı Türk Metal ve yönetime tepkilerini göstermeye devam ediyor.

Yemek saatlerinde çatal-kaşık vurma eylemi olarak başlayan eylemler bugün de devam etti. Türk Metal baş temsilcisi işçileri ikna etmeye çalışarak konuşma yaptı. Ancak Türk Metal temsilcini dinlemeyen MKE işçileri eylemlerine devam etti. Türk Metal temsilcisinin işçileri susturma çabası sonuçsuz kaldı. Tepkiyi durduramayan Türk Metal temsilcisi sonunda alkışlayarak işçilerden yanaymış gibi gözükmeye çalıştı.

MİB: Türk Metal’in ayak oyunları tutmayacak

Türk Metal’in “anlaşma yok”, “itiraz ediyoruz” gibi çelişkili açıklamalarla işçilerin tepkisini dizginleme oyunlarına karşı Metal İşçileri Birliği son günde yaşananlara dair bir açıklama yayınladı. İşçileri Türk Metal'in ayak oyunlarına karşı uyan MİB'in açıklaması şu şekilde:

MKE işçisi kazanacak!

MKE işçisinin promosyon hakkını bankalara peşkeş çekmek için uğraşan Türk Metal, şimdi de kalkmış sanki işçinin yanındaymış gibi göstermeye çalışıyor.
İlk önce promosyon 4 parçaya bölündü diye duyuru yapanlar, işçiyi ikna etmeye çalışanlar şimdi böyle birşey yok diyor.
Hadi oradan...
Bu işçiler sizin ciğerinizi biliyor...
İlk başta “Görüşmeler yapılıyor sakin olun” diye işçileri avutmaya çalışan baş temsilci bunun üzerine kaşık eylemi devam edince şov yapmaya başladı.
İşçi arkadaşlar “burası şov yeri değil” dedi ve baş temsilci “yeter artık istifa edeceğim” diye bağırdı.
Ama TM tabi korktuğu için kendini işçinin yanındaymış, eylemi onlar örgütlemiş diye göstermeye çalışıyor!
MKE işçisi kararlı, MKE işçisi yıllardır acısını üzerinde taşıyor!
Sizin ayak oyunlarınız tutmayacak!
MKE işçisi kazanacak!